Menu główne

POLSKA LIGA RUGBY 7 SEZON 2012/2013

ROZGRYWKI

Finał Mistrzostw Polskie Rugby 7 - Łódź 17/18.08.2013

Po raz czwarty z rzędu Mistrzostwo Polski 7 zdobywa Lechia Gdańsk. Największą sensacją imprezy jest prowadzona przez legendarnego trenera Andrzeja Kopyta drużyna Pogoni Siedlce, zdobywca drugiego miejsca. Brąz przypada w udziale Posnani Poznań.
Po raz pierwszy od ponad 10 lat z medalowej strefy wypada Orkan Sochaczew, a dla gospodarza Budowlanych S.A. Łódź tylko 5 miejsce...
Mistrzostw Polski unisławianie nie będą wspominali zbyt dobrze, a to za sprawą bardzo słabego występu w tej imprezie. Nasz zespół przegrał wszystkie swoje spotkania zajmując 10 miejsce. Najbardziej szkoda dwóch pierwszych spotkań z AZS AWFiS Gdańsk i Czarnymi Pruszcz Gdański. W planach przed meczowych w obydwu spotkaniach nasz zespół miał powalczyć o zwycięstwo, które było w zasięgu naszych możliwości. Pomimo podjęcia walki niestety nie udało się pokonać lepiej dysponowanych rywali. Po tych spotkaniach w zawodnikach było widać złość i brak determinacji do dalszej walki, co widać było w kolejnym przegranym meczu z Orkanem Sochaczew. Po rozgrywkach zawodnicy udali się do hotelu, aby wypocząć przed kolejnym turniejowym dniem. Drugi dzień nasz zespół  rozpoczął od porażki z sensacją imprezy Pogoniom Siedlce. W walce o 10 miejsce Unisław nie zdołał pokonać Budowlanych Lublin przegrywając 31:7.
Zawody na pewno nie należały do udanych, jednak sam udział w turnieju finałowym należy zaliczać do sporego sukcesu naszego zespołu. Pozostaje niedosyt, niesmak po sromotnie przegranych meczach, chociaż przegrać z każdą z tych drużyn to nie wstyd.
W turnieju finałowym zagrały najlepsze drużyny z Polski. Większość to zawodowe kluby z Ekstraligi Rugby XV i półzawodowe z I ligi rugby XV. W tym doborowym składzie znalazły się 2 zespoły amatorskie grające tylko w rugby 7 – Rugby Klub Unisław i AZS AWFiS Gdańsk, które w drodze do tego finału pokonały wiele bardzo dobrych zespołów.
Duży wpływ na występ naszego zespołu miał brak kontuzjowanego Mateusz Mrowca – reprezentanta Polski w rugby 7, oraz kontuzja kolana Szymona Krause. Szymon pomimo kontuzji grał z zaciśniętymi zębami, wielokrotnie aranżując ciekawe akcje naszego zespołu. Kolejną naszą słabą stroną był brak mocnych zmian. Do turnieju mogliśmy wystawić tylko 9 zawodników, którzy mogli zagrać w tym turnieju. Przy dwu dniowym turnieju rozgrywanym w upale to nie lada wyzwanie.
Podsumowując należy wyraźnie zaznaczyć, że jesteśmy 10 zespołem w Polsce wśród wszystkich klubów rugby
: zawodowych, półzawodowych i amatorskich. Mistrzostwa Polski dają możliwość sprawdzenia się wszystkim drużynom grającym w rugby w Polsce. My swoją szansę wykorzystaliśmy. Większość zawodników pozostawiała na boisku serce, krew i pot w rywalizacji, w której z góry skazani byliśmy na przegraną. Ale wszyscy wyszliśmy na boisko i zagraliśmy na miarę swoich umiejętności. I chyba każdy z nas, zawodników pomimo zadowolenia z możliwości rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce czyje niedosyt, sportową złość, która zmotywuje nas do większej pracy.

Skład zespołu: Krzysztof Krause, Szymon Krause, Paweł Pieńczewski, Arkadiusz Łata, Tomasz Raniszewski, Przemysław Głodowski, Mateusz Zasacki, Kacper Ostrowski, Maciej Wróbel.

Eliminacje
Grupa A
Czarni Pruszcz Gd. – Orkan Sochaczew 5:35 (5:21)
Pogoń Siedlce – AZS AWFiS Gdańsk 38:0 (19:0)
RK Unisław – Czarni Pruszcz Gdański 14:24 (7:17)
Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce 7:12 (7:5)
RK Unisław – AZS AWFiS Gdańsk 14:26 (7:12)
Czarni Pruszcz Gd. – Pogoń Siedlce 0:38 (0:21
Orkan Sochaczew – RK Unisław 47:0 (21:0)
AZS AWFiS Gdańsk – Czarni Pruszcz Gd.
RK Unisław – Pogoń Siedlce 7:54 (0:21)
Orkan Sochaczew – AZS AWFiS Gdańsk 68:7(33:7)
Grupa B
Budowlani SA Łódź – Lechia Gdańsk 0:21 (0:21)
Posnania Poznań – Budowlani Lublin 21:5 (14:5)
Juvenia Kraków – Budowlani SA Łódź 7:26 (0:7)
Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 33:7 (21:0)
Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 21:17 (14:5)
Budowlani SA Łódź – Posnania Poznań 7:26 (0:21)
Lechia Gdańsk – Juvenia Kraków 32:7 (17:0)
Budowlani Lublin – Budowlani SA Łódź 14:31 (0:10)
Juvenia Kraków – Posnania Poznań 14:7 (7:0)
Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 38:7(21:7)
Półfinały:
Czarni Pruszcz Gdański - Juvenia Kraków 14:35 (7:14)
AZS Gdańsk - Budowlani Łódź 0:57 (0:26)
Pogoń Siedlce - Posnania Poznań 17:7 (12:0)
Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 10:14 (5:7)
Finały:
o miejsca 9-10:
RK Unislaw - Budowlani Lublin 7:31 (0:26)
o miejsca 7-8:
Czarni Pruszcz Gdański - AZS Gdańsk 17:14 (7:7)
o miejsca 5-6:
Juvenia Kraków - Budowlani Łódź 12:33 (7:14)
o miejsca 3-4:
Posnania Poznań - Orkan Sochaczew 26:19 (12:12)
o miejsca 1-2
Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 7:28 (0:14)

IX Turniej Finałowy Polskiej Ligi Rugby – Zduńska Wola 13.07.2013

W Zduńskiej Woli na stadionie MOSiR przy ulicy Łaskiej 90 rozegrany został turniej finałowy Polskiej Ligi Rugby 7 w sezonie 2012/2013. Z  52 drużyn, które uczestniczyły w rozgrywkach ligowych do finału awansowało 8 najlepszych drużyn. Wśród nich z 7 miejsca awansował nasz zespół.
Rywalizacja odbywała się przy cało dniowym deszczu, który utrudniał rywalizację. Unisław rozstawiany został w grupie A wraz z drużynami z Rudy Śląskiej, Wrocławia oraz Zduńskiej Woli. Unisławianie bez problemu pokonali wszystkich rywali w grupie. Każdy mecz pewnie wygrywali zdobywając bezpieczną przewagę już w pierwszej połowie, która umożliwiła trenerowi wprowadzać na boisko zawodników rezerwowych.  Prawdziwych emocji  dostarczył jednak mecz półfinałowy z AZS AWF Gdańsk. Unisław od długiego czasu nie potrafił poradzić sobie z tą bardzo dobrą drużyną, która od pierwszych minut skutecznie atakowała zdobywając w pierwszej połowie dwa przyłożenia. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem akademików z Gdańska 12:0. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu. Składne, zespołowe akcje pozwoliły w krótkim czasie odrobić straty i objąć prowadzenie 12:14. Gdańszczanie szybko odpowiedzieli zdobywając swoje 3 przyłożenie. Od tej pory zaczęła się dominacja naszego zespołu. Nasza drużyna byłą niesiona dopingiem dobiegającym z trybun. Przeprowadzaliśmy świetne akcje trwające kilkadziesiąt sekund, co bardzo podobało się publiczności. Po jednej z przeprowadzanych akcji szarżowany zawodnik z Gdańska nie wytrzymał presji i pozaregulaminowo zaatakował naszego zawodnika, po czym otrzymał żółtą kartkę. Do końca spotkania nasza drużyna grała w przewadze, którą wykorzystała w ostatniej akcji ustalając wynik spotkania 12:21. Dzięki walce do końca nasza drużyna nie tylko awansowała do finału Polskiej Ligi Rugby 7, ale przełamała passę porażek z AZS AWFiS Gdańsk. Spotkanie z Gdańskiem kosztowało naszą drużynę wiele sił, których zabrakło w meczy z Orkanem Sochaczew. Pomimo przegranej 39:5 należy podkreślić, że jako jedyna drużyna w tym dniu zdołaliśmy położyć punkty na polu punktowym drużyny z Sochaczewa.
II miejsce w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby 7 do największy sukces naszej drużyny w rozgrywkach na tym poziomie. Po reorganizacji rozgrywek siódemkowych,  PLR7 jest najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce, w której uczestniczą głównie drużyny specjalizujące się w rugby siedmioosobowym.

Skład zespołu: Krzysztof Krause, Szymon Krause, Paweł Pieńczewski, Ostrowski Kacper, Przemysław Głodowski, Mateusz Zasacki, Maciej Szerechan, Paweł Janik, Juliusz Grzegorowski, Maciej Wróbel

Grupa A.1.Lgloo Ruda Śląska,4.RK Unisław,5.KS Rugby Wrocław,8.RK Zduńska Wola
Grupa B.2.AZS AWFiS Gdansk,3.RC Orkan Sochaczew,6.Miedziowi Lubin,7.Gentlemen's Rugby Club Łódź

1/2 finał
Orkan - Igloo                  24:0 (12:0)
Unisław - AZS AWFiS     21:17 (0:12)

finały
mecz o VII m    RKZW - Miedziowi        24:5 (10:0)

mecz o V m     KSRW - GRC                0:31 (0:5)
mecz o III m     AZS AWFiS - Igloo        28:19 (14:7)
mecz o I m      Orkan - Unisław             39:5 (19:0)

XXII Turniej PLR 7 Hodura Sevens – Sopot 29.06.2013

Hodura Sevens rozgrywany w Sopocie okazał się pechowym turniejem dla zespołu z Unisławia. W losowaniu nasza drużyna rozstawiana została w tzw. grupie śmierci z drużynami gospodarzy Ogniwem Sopot oraz Czarnymi Pruszcz Gdański. Unisławianie  potrafią walczyć z każdą drużyną i udowodnili to w pierwszym spotkaniu z Czarnymi Pruszcz Gdański.  Od pierwszych minut toczyła się wyrównana walka obu zespołów, jednak  ostatecznie lepsi okazali się doświadczeni zawodnicy z Pruszcza wygrywając 35:21.  W drugim grupowym meczu Unisław podejmował Ogniwo Sopot, które chwilę wcześniej pokonało Pruszcz Gdański. Unisław przystąpił do tego spotkania bardzo zmotywowany, tym bardziej że w Unisławiu grali w tym dniu Szymon Krause i Mateusz Mrowca, którzy reprezentują Ogniwo w odmienie rugby XV.  Obie drużyny miały sobie coś do udowodnienia, a przyjacielskie żartobliwe docinki poza boiskiem przełożyły się na grę obu drużyn na boisku. Pierwsza połowa była bardzo zacięta pierwsze punkty położył Szymon Krause, a niecelnie podwyższał Paweł PIeńczewski. Chwilę później przyłożyło Ogniwo kończąc pierwszą połowę wynikiem 5:7 dla Ogniwa. Druga połowa to świetna gra w wykonaniu obu drużyn. Ogniwo rozpoczęło przyłożeniem zwiększając swoją przewagę. Od tego momentu rozpoczęła się dominacja zespołu z Unisławia. Najpierw po świetnej akcji punktował Szymon Krause i podwyższał Paweł Pieńczewski (14:12), a w ostatnich bardzo nerwowych minutach wynik spotkania na 14:17 dla RK Unisław ustalił Krzysztof Krause. Wygrana z Ogniwem skomplikowała sytuację w grupie, w której wszystkie zespoły miały tę samą liczbę dużych punktów. O awansie do finału decydowały małe punkty, w których najkorzystniej wypadłą drużyna z Pruszcza i to ona spotkał się z drużyną AZS AWFiS Gdańsk w finale. Czarni pokonali w finałowym pojedynku akademików z Gdańska 21:14. W meczu o piąte miejsce Unisław rozgromił ekipę Ciechana Ciechanów 54:0

Skład zespołu: Szymon Krause, Mateusz Mrowca, Paweł Pieńczewski, Maciej Wróbel, Przemysław Głodowski, Grzegorowski Juliusz, Mateusz Zasacki, Jonasz Buller, Krzysztof Krause.

o V m     Ciechan - Unisław 0:54 (0:20)
o III m     Ogniwo I - Ogniwo II 34:17 (0:17)
oI m      Czarni - AZS AWFiS 21:14 (7:7)
- 1 pkt

XVI Turniej PLR7 - 19.05.2013 Gniezno Sevens.

9 maja na stadionie przy ulicy Strumykowej rozegrany został ogólnopolski turniej 7-osobowego rugby Gniezno 7's. Bardzo dobrze w turnieju spisała się ekipa RK Unisław plasując się na II miejscu.
Nasza drużyna do turnieju przystąpiła w bardzo okrojonym składzie. W turnieju mogło wystartować zaledwie 8 zawodników, a to za sprawą gorącego okresu maturalnego, który wyeliminował cześć zawodników.
Turniej nie rozpoczął się za dobrze dla naszej drużyny ponieważ już w pierwszym meczu kontuzji doznał Tomasz Raniszewski, czołowy zawodnik formacji młyna. Turniej unisławianie musieli kończyć w siódemkę, a to przy panującym upale było to nie lada wyczynem. Pomimo problemów kadrowych unisłwianie pewnie wygrali wszystkie spotkania grupowe pokonując w pierwszym spotkaniu Kaskadę Szczecin 26:7, następnie po wyrównanej walce Iglo Rudę Śląską 19:14, Gentelmen’s RC Łódź 33:0 i Owal Leszno 37:7. W grupie RK Unisław zajął I miejsce i w finale spotkał się z AZS AWFiS Gdańsk. Drużyna bardzo dobrze znana i bardzo wymagająca. Niestety sił zawodnikom z Unisławia wystarczyło tylko na pierwsza połowę. Pomimo objęcia prowadzenia w pierwszych minutach i ambitnej walce do końca spotkania ostatecznie zwyciężyła drużyna z Gdańska 26:7.

Skład zespołu: Tomasz Raniszewski, Damian Zdanowicz, Mateusz Zasacki, Maciej Wróbel, Patryk Imaszewski, Paweł Janik, Paweł Pieńczewski i Krzysztof Krause

10.Owal Leszno 1 pkt

Półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Seniorów w rugby 7 grupy północnej - 1.05.2013 Koszalin

9.Tur Chojnice               2    2       17:56
Do turnieju finałowego awansuje 5 najlepszych zespołów.
KLasyfikacja końcowa Turnieju 1/2 f MPS 7 gr. pd oraz punktacja XII Turnieju PLR 7

Lechia I - Ogniwo           45:0 (31:0)
AZS AWFiS - Roland       19:24 (19:19) (5:12)
finały
o IX m     Lechia II - Szarża 26:7 (21:0)
o VII m    Tur - Unisław 12:26 (0:12)
o  V m
Baltrex - Livonia 17:19 (5:19)
o  III m
Ogniwo - AZS AWFiS 12:24 (0:12)
o I m      Lechia I - Roland 24:0 (5:0)
Klasyfikacja końcowa X turnieju PLR 7  "Baltic Cup"

IV Turniej PLR 7 - 30.09.2012 GDAŃSK

30 września 2012 roku Rugby Klub Unisław uczestniczył w turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 organizowanym przez gdański AWFiS. W turnieju wystartowało 6 drużyn, które przy słonecznej pogodzie rozegrały bardzo emocjonujący turniej. Unisław po ostatnich MP wraz z gospodarzami należeli do faworytów turnieju i rozstawieni zostali z numerami 1 i 2.
W grupie RK Unisław w pierwszym swoim spotkaniu podejmował drużynę z Koszalina, której zabrakło w ostatnich MP w Sochaczewie . Dlatego gra z tą drużyną była wielką niewiadomą. Drużyna z Koszalina jest dobrze znana i słynie z bardzo agresywnej i mocnej gry, na co pozwalają im bardzo dobre warunki fizyczne. Jak się okazało później na boisku nie liczą się tylko warunki fizyczne ale przygotowanie motoryczne i pomysł na grę. Od samego początku na boisku dominowała drużyna z Unisławia, która do samego końca nie oddała prowadzenia wygrywając ostatecznie 15:7.
W drugim spotkaniu unisławianie podejmowali zespół Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni . Zespół z Gdyni okazał się nie wymagającym przeciwnikiem, dlatego w tym spotkaniu mogli sprawdzić się młodsi zawodnicy RK Unisław. Ostatecznie mecz wygrał Unisław 33:7. Unisław w tabeli grupy B zajął  1 miejsce dzięki czemu w meczu półfinałowym  podejmował 2 zespół z grupy A Tura Chojnice. Mecz był jednostronny bez niespodzianek. Wygrał zespół z Unisławia 22:0.
W finale spotkały się 7 i 8 zespół ostatnich MP seniorów. W ostatnim spotkaniu w walce o 7 miejsce MP zdecydowanie lepsi okazali się gdańszczanie wygrywając 45:5. Pojedynek z AWFiS miał być nie tyle rewanżem za ostatnie mistrzostwa lecz określaniem dystansu jaki dzieli nasze drużyny.  Podkreślić należy ze w ostatnim czasie zawodnicy z Gdańska są zdecydowanym liderem jeżeli chodzi o kluby specjalizujące się w rugby 7. Mecz okazał się być godnym finału. Walka była zacięta od samego początku do końca. Ostatecznie jednak po raz kolejny zwyciężyła drużyna AZS AWFiS Gdańsk 19:7. Na
s cieszy fakt, że zmniejszyliśmy dystans  grając młodymi zawodnikami, którzy mamy nadzieję że w niedługim czasie przegonią gdańszczan.

o I m AZS AWFiS - Unisław 19:7 (19:0)
Klasyfikacja końcowa IV turnieju PLR 7 "Pomerania Cup"